TÜRKİYE'DE OHAL UZATILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CEVAPLADI

ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Reuters'a açıklamlarda bulundu. Erdoğan, Suriye'de IŞİD'e yönelik sürüdürülen operasyona değindi. IŞİD'in merkezi konumundaki Rakka'ya operasyon sinyali verdi. 'Koalisyon güçleri ile birlikte Rakka'yı temizlemek için operasyon yapabiliriz' ifadelerini kullandı.

20 Eylül 2016 Salı 12:17 < GÜNCEL

"FETÖ lideri tutuklanmalı, Türkiye'ye iade edilmeli

Erdoğan yaptığı açıklamalarda, ABD'nin Gülen'i barındırmaması, Gülen'in tüm etkinliklerinin dünya çapında yasaklanması gerektiğini söyledi. Erdoğan, Washington yönetiminin Gülen'i ABD'de tutmak için "hiçbir bahanesi" bulunmadığını belirterek "Eğer ABD bizim stratejik ortağımız ve NATO müttefikimiz ise, Gülen gibi bir teröristin örgüt yönetmesine izin vermemeli" diye konuştu.

OHAL uzatılacak mı?Darbe girişiminin ardından ilan edilen 3 aylık Olağanüstü Hal'in uzatılabileceğini de dile getiren Erdoğan, "Bu üç ay, bir ay ya da daha uzun olabilir. Gülen'in adamları her yere sızdılar. Bu darbecileri belirleyip tutuklamayı sürdüreceğiz. Olağanüstü Hal'in uzatılması bu sürece yardım edecek" dedi.Erdoğan, yaptığı açıklamalarda Avrupa Birliği (AB) konusuna da değinerek, "Türkiye, AB üyeliği süreci konusunda verdiği verdiği sözleri tuttu.

Bu iki yönlü bir yol. Türkiye'nin girişimlerine karşın, AB üstüne düşen görevleri yerine getirmekte başarısız oldu. AB'nin bu süreç konusunda dürüst olmasını istiyoruz" dedi.Suriye konusuna da değinen Erdoğan, Suriye'de Beşar Esed'n yönetimden gitmemesi durumunda, uzun süreli bir barış sağlanamayacağını söyledi.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
İSTANBUL ⇓
İmsak 06:00
Güneş 07:27
Öğle 12:55
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:30
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7779     EURO 4.3970     IMKB 109351     ALTIN 155,006    
11°İSTANBUL