DOSYA RAFTAN İNİYOR

Şehit Bayram Ali Öztürk Davasına bakan savcıların ilginç bağlantılarını ilk kez Millî Gazete gündeme getirMİŞTİ… Haberimizin ardından savcılar harekete geçti

19 Eylül 2016 Pazartesi 13:28 < GÜNCEL
DinlerarasıDiyalog’u eleştirdiği için şer odakları tarafından katledilen Bayram Ali Öztürk Hocaefendi’nin dava dosyasına bakan savcıların FET֒cü olduğunu gündeme getirmemizin ardından üstü örtülen davaya ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Mehmet Şenay Baygın cinayet dosyasını yeniden inceleme kararı aldı.
 
KASITLI OLARAK ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ
Bayram Ali Öztürk 3 Eylül 2006’da İsmailağa Camii’nde Sabah namazının ardından verdiği vaaz esnasında şehit edildi. Aradan geçen 10 yıla rağmen katil Mustafa Erdal’ın kim tarafından yönlendirildiği, hangi odakların hizmetinde olduğu hâlâ ortaya çıkarılamadı…
 
İLK OLARAK OĞLU DİNLENECEK
Raftan indirilen dava dosyası kapsamında şehit Bayram Ali Öztürk Hoca’nın oğlu Mahmut Öztürk yeniden dinlenecek. Cinayeti işleyen katil Mustafa Erdal’ın cinayetten önceki telefon kayıtları tek tek incelenerek kiminle görüştüğü tespit edilecek.
 
 
SAVCILARIN BAĞLANTILARINI MİLLÎ GAZETE DEŞİFRE ETTİ
Davaya sırasıyla Süleyman Pehlivan, Cihan Kansız, Salim Duran adlı savcılar baktı. Bu üç ismin baktıkları davalar dikkat çekici.
 
Savcı Süleyman Pehlivan, “Amirallere suikast” davasında tutuklanan ve tutukluğu sırasında intihar eden Yarbay Ali Tatar’ı sorgulayan isim. Pehlivan kısa bir süre önce İzmir’de FETÖ üyeliğinden tutuklandı.
 
Savcı Cihan Kansız da Ergenekon davalarında adı öne çıkan bir isim. O da FETÖ örgütüne üye olmaktan tutuklandı. Kansız, darbeci Albay Ömer Kulaç’ın eniştesi. Kulaç aynı zamanda Twitter’da meşhur “Analizi Harbi” hesabının sahibiydi.
Öte yandan cuntacı Deniz Kuvvetleri Komutanı İkmal Dairesi Başkanı Tuğamiral Hasan Kulaç, Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç ve Yargıtay Üyesi Hüseyin Kulaç da kardeşler. Salim Duran ise Selam Tevhid davasının savcısı ve halen firarda.
 
“DOSYANIN KARARTILDIĞINA İNANIYORUZ”
Bayram Ali Öztürk’ün oğlu Mahmut Öztürk gazetemize yaptığı açıklamada, “Babamın ölümü hiç davaya dönüşmedi, soruşturma aşamasında kaldı. Dosyayı devamlı başka başka savcılara verdiklerinden dolayı savcıların birçoğu olaya vakıf değildi. Yıllardır oyalandık. Karartılmış bir dosya haline geldi” değerlendirmesinde bulunmuştu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
İSTANBUL ⇓
İmsak 06:00
Güneş 07:27
Öğle 12:55
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:30
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7779     EURO 4.3970     IMKB 109351     ALTIN 155,006    
11°İSTANBUL