ÖNDER'DEN YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

ÖNDER İmam-Hatip Liselileri Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, düşüncenin değil düşünmenin öğretildiği bir eğitim iklimini oluşturmanın, idarecisinden sivil toplum kuruluşuna kadar tüm eğitim bileşenlerinin ortak vazifesi olduğunu bildirdi.

19 Eylül 2016 Pazartesi 14:52 < GÜNCEL
Bekiroğlu, yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, "Çanakkale'de 250 bin şehidin ödediği bedelle emanet edilen bu topraklarda, hain bir girişime 250 şehit ve binlerce gaziyle bir bedel daha ödeyen aziz milletimizin milyonlarca evladı, bugün ders başı yapıyor." ifadelerini kullandı.
 
Milletin bir daha böyle acılar yaşamaması için eğitim camiasıyla sivil toplum kuruluşlarına ağır sorumluluklar düştüğünü aktaran Bekiroğlu, şunları kaydetti:
 
"Artık okullarımızda mankurtlaştırılmış zihinler yerine düşünen, soran, sorgulayan özgür kişiliklerin yetiştirilmesi zaruridir. Düşüncenin değil düşünmenin öğretildiği bir eğitim iklimini oluşturmak, idarecisiyle, öğretmeniyle, öğrencisiyle, velisiyle, sivil toplum kuruluşuyla tüm eğitim bileşenlerinin ortak vazifesidir. Eğitimcilerimiz bu sorumluluğunun gereğini yerine getirirken milletin geleceği ve sermayesi olan gençlerimiz de üzerinde yürüdükleri bu toprakların hangi ağır bedellerle kendilerine yurt edildiğinin bilincinde olmalıdır. Gençlerimiz bilgi kadar bilinci de öncelemeli, büyük ve köklü bir medeniyetin temsilcisi olduklarının, kültür emperyalizminin istilasına uğramış medeniyetimizi yeniden asli mecrasına taşımak zorunda ve sorumluluğunda olduklarının farkında olmalılar. Yeni bir istiklal savaşından zaferle çıktığımız bu iklimde birçok eksiğe rağmen yeni bir döneme ve yeni bir zihin inşasına merhaba diyoruz. ÖNDER olarak geçmişte olduğu gibi bugün de eğitim camiamızın ve gençlerimizin hizmetinde olduğumuzu, bu doğrultuda üzerimize düşen sorumluluğun farkında olduğumuzu aziz milletimize saygıyla arz ederiz."
YORUM EKLE
    YORUMLAR
İSTANBUL ⇓
İmsak 06:00
Güneş 07:27
Öğle 12:55
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:30
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7779     EURO 4.3970     IMKB 109351     ALTIN 155,006    
11°İSTANBUL