Mehmet TAHİROĞLU

19 Eylül 2016 Pazartesi 11:43 DİĞER KÖŞE YAZILARI

AK PARTİ’YE DE SAADET GELSİN


 
Kendini “Türkiye'nin Teminatı, milletin ruh kökü, Milli Görüş'ün yegâne temsilcisi” olarak tanımlayan ve kamuoyunda da bu yönde takdir alan ama algısal mahkûmiyeti olan Saadet Partisi Hakkı tavsiye etmek, doğruya yöneltmek ve cahillikten yüz çevirmeyi hatırlatmak / izah etmek için bir fırsat olarak gördüğü bayram ziyaretlerinin hakkını veren neredeyse tek siyasi parti.
Öyle ki bu hassasiyetlerini Anayasal düzene bağlılıklarıyla da pekiştirerek diğer partiler gibi yasal bir parti olan HDP’yi de ziyaret etmişlerdir.
Bu gayet normal ve sıradan bir olaydır.
Şöyle ki;
Milli Görüş lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hoca 1996’daki Başbakanlığında PKK’nın lojistik kaynağı Amerikan askerlerinden oluşan Çekiç Güç Kuvvetlerini yurdumuzdan kovduktan sonra DEHAP aracılığıyla PKK’ya tam üç mektup yazmış ve ikna etmiştir. Tam PKK silahlarını bırakmaya karar vermek üzere iken 54.Refah-Yol Hükümeti 28 Şubat darbesiyle yıktırılmıştır. Cemil Bayık'a göre PKK'nın bütün demokratik ve kültürel taleplerini de kabul eden tek Başbakan Erbakan idi.
Erbakan Hoca’nın bu aziz vatanın birliği ve bütünlüğünü sağlamak için mücadelenin yerli politikalarla yapılacağını anlattığını/öğrettiği hem bu mektupları hem de terör sorununa dair TBMM kürsüsündeki konuşmaları şimdi ki Saadet’li siyasilere mücadele ve müzakerelerinde yerden göğe kadar hak vermekte.
Anlaşılıyor ki, Saadet faşist bir politika uygulamıyor.
Ya da diğer partiler gibi günün şartlarına göre, milliyetçi, Amerikancı, çözümcü, NATO’cu, Esed’ci, Barzani’ci olmuyor.
Hep yerli ve milli kalan bu çizgi ziyadesiyle takdiri hak ediyor.
*
Bu milli çizgi takdir edilmelidir dedim ama durum öyle değil.
Aklı evvel, eleştirmen rolüne bürünmüş sözüm onlara o kadar pespaye yazarlar, troller hatta siyasiler var ki kendilerini görmez bilmezler. 
Eğer ki eleştirilecekse; Saadet’in HDP’ye yaptığı bayram ziyaretini eleştirenler aynı kefede AKP ile yaptığı bayramlaşmayı da eleştirilmelidir. Zira Saadet’in öğretileri ve siyasi algoritmasında biri PKK, YPG ve PYD gibi terör örgütlerinin gülen yüzlü olma rolünde diğeri de dünya terörizmin şeytanları Amerika ve İsrail'in gülen yüzü, işbirlikçisi olma gayretinde.  Yalan mı?
Saadet’in bakış açısındaki AKP-HDP benzeşmesi tespitini aslında alenen görmekteyiz.
Her ikisinin de ortak noktaları var, hatta ortak isimleri dahi var. Bir zamanların HDP Genel Başkan Yrd. Mehmet Metiner şimdi AKP vekili, yine bir zamanların AKP Gnl. Bşk. Yrd. ve kurucusu Dengir Mir Fırat şimdi HDP vekili. Bu ve her iki partinin adaylarından ve yönetimlerinden onlarca isim bu ortaklıkların en bariz örneklerindendir.
Yine her iki partinin seçmen kitleleri de aynı; şöyle ki Güneydoğu ve Doğu da 7 Haziran'da AKP’ye oy vermeyen 5 milyon seçmen var ki, bu seçmen son seçimde HDP ye verdi. Oysa bu 5 milyon seçmen bundan 15 yıl öncesinde Refah Partisi'nin idi. Şimdi burada biri kalkıp AKP’yi Refah Partisi emanetçiliğinden çok HDP ortakçısı olarak görüyorum derse yanılmış olur mu?
 
İşte bu mantıkla bakarsak Saadet için HDP ne ise AKP de odur.
Dışarıdan böyle görünüyor ama Saadet’liler böyle görülsün istemiyor. Hatta kimse ‘Saadet dünya terörizmin hamisi büyük şeytan ABD ve İsrail’in stratejik ortağı ve müttefik dostu Ak Parti’yle bayramlaştı’ desin de istemiyor. Zira Saadet’in vatan ve millet sevgisinde, inancında ve de ülke bütünlüğü anlayışında buna yer yok.
*
Sonra; bir de şu var.
Bu bayramlaşmayı eleştiren ak’ıllı kalemşorlar AKP’nin terör elebaşı ve militanları ile kapalı kapılar ardında görüşmelerini, HDP’ye siyaset için imkân verdik diyen Genel Başkanlarını, Dolmabahçe görüşmelerini, terör elebaşına aynı bayramda açık görüş açan Ak Parti’yi nasıl unutur?
Sormazlar mı size ‘Akıl mukavemetimi yaşıyorsunuz?’ diye?
Çok ayıp ama!
*
Yine,
Saadet’in HDP’ye yaptığı Bayram ziyaretini eleştirenler daha dün Saadet’in Suriye rejimine yaptığı ziyareti de eleştiriyordu. Saadet’in o zaman hakkı ve doğruluğu tavsiye etmek, insan haklarının önemine değer vermek ve af yolunun tercih edilmesi gerektiğini vurgulamak için yaptığı Suriye ziyareti bugün geldiğimiz noktada ne kadar da isabetli olduğu bizzat hükümetin Suriye politikasında değiştirdiği rotayla görmekteyiz.
Bugün hükümet yetkilisi / sivil temsilcilerimiz gerek Cezayir'de gerekse Cenevre'de Suriye rejimi yetkileri ile görüştükleri konuşulmakta, ne güzel gelişmedir bu.
Yine hatırlanmalı ki Saadet’in Suriye ziyaretinden sonra, Esed Akparti hükümetinin Suriye devletine 9 maddelik ambargo uygulamasına kadar halkına herhangi bir katliam uygulanmamıştır. Bu altı ay kadarki zamanı istediğiniz kaynaktan aramalar yaparak doğrulama imkânına sahipsiniz.
Saadet o zaman da zalim Esad’a Hakkı tavsiye etmiş cahillerden yüz çevirmeyi önermişti bugün AKP’ye yaptığı gibi HDP’ye de aynısını yapıyor.
*
Ulusal ve sosyal medyadaki bu görüşmeye dair karalamalara inat şunu itiraf etmek hepimiz için bir erdemdir. “Saadeti faşizmle bağdaştırmak misyonu ve tarihi tatbikine hakarettir.” Evet, evet bunu demeliyiz.
Milli görüş / Saadet bu ülkenin tüm sorunlarını çözebilecek birikimi içinde barındırıyor ve bu yüzden herkesle görüşebilir.
Güzel devletimizin, ülkemizin prensip ve esaslarını ruhuna kadar işlemiş olan Saadet’in bu heyecanını beyhude heveslerimizle asla ve asla tahrip edemeyeceğimizi bile bile bu basmakalıp ithamlar ve saldırılardan daha ne umarız ki.
Allah birçok ayeti kerimesinde 'Hiç akletmez misiniz' diye yaptığı uyarıyı elbette ki hayvanlara yapmıyor. İnsan olmak gerek güzel abim, artık vazgeçmeliyiz bu yozlaşmış duygulardan.
%0. 7’yle bile dillerden düşmeyen, Siyonist saldırıların hedefi olmaktan değişmeyen Saadet’e helal olsun deyip geçeceksin.
Vel hâsıl;
Saadet günübirlik politika yapmamakla Türkiye’ye önemli hizmetler yapmakta.
Saadet bu hareketiyle de mahallenin baskısına aldırmadan, sokaktaki külhanbeylerin sözleriyle, kulisleriyle politikasına yol çizecek kadar zayıf bir parti olmadığını gösterdi.
*
Selam ve dua ile…
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • cafer sarıgül - 23 Mart 2017 Perşembe 14:02
  melekler yoldaşın Allah c.c yoldaşın olsun. Aziz kardeşim
 • myıldırım - 28 Kasım 2016 Pazartesi 15:17
  tebrikler özellikle suriye meselesi ileilgilibölümü
 • Süleyman Taşavlı - 21 Kasım 2016 Pazartesi 13:44
  Allah Razı Olsun Faydalı Bir Yazı
 • lütfi USLU - 21 Eylül 2016 Çarşamba 04:34
  Evet doğruları yazmışsın
  gün birlik günü ehli salibe
 • hasan iric - 20 Eylül 2016 Salı 13:52
  Ellerine saglik
 • hasan iric - 20 Eylül 2016 Salı 13:52
  Ellerine saglik
 • remzi kocataş - 20 Eylül 2016 Salı 13:02
  Diğer partiler gelecek seçimler için çalışıyor. Onun için gelecek seçimleri kazanabilmek için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar. Saadet partisi ise gelecek nesiller için çalışıyor. Saadet partisinin doğruları zaman içinde anlaşılıyor. Diğer partilerin de hataları zaman içinde aşikar görünüyor.
 • Fazıl Gencer - 20 Eylül 2016 Salı 08:27
  Bu yazıyı kaleme alandan Allah razı olsun.Akp liler 0.070 den korktukları kadar Allah'dan kormuyorlar. Çünkü kendi gittikleri yolun yanlış olduğunu bile bile gidiyorlar. Çünkü bir defa kuyruğu ABD ye kaptırdılar onlar iflah olmazlar.Saadet hak yol da kınayanın kınamasına aldırmadan devam etmelidir selamlar
 • Hasan - 19 Eylül 2016 Pazartesi 16:57
  Mesele bu işte. Kıvranmadan öyle düpedüz söyleyeceksin yazacaksın sığ kafalılar anlasın. İşin kötüsü saadet partisinde de bunun yanlis oldugunu düşünün arkadaslar var. Inlar daha iyi okusun.
İSTANBUL ⇓
İmsak 06:00
Güneş 07:27
Öğle 12:55
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:30
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7779     EURO 4.3970     IMKB 109351     ALTIN 155,006    
11°İSTANBUL