ARAKAN YARDIMLARI KATİLE TESLİM EDİLDİ!

Arakan’a gönderilen yardımlar, Myanmar Hükümeti’ne teslim edildi!

08 Eylül 2017 Cuma 11:54 < DÜNYA

Arakanlı Müslümanlara yapılan yardımlar, zalim Myanmar yönetimine emanet edildi…

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Arakanlı Müslümanlar için gönderdiği yardımları yine katliamın sorumlusu olan İslâm düşmanı Myanmar hükümetine teslim etmesi akıllara durgunluk verdi. Myanmarlı yetkililerin yardımları Arakanlı Müslümanlara ulaştırıp ulaştırmayacağı konusu bir muamma olarak ortada duruyor.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Arakanlı Müslümanlar için gönderdiği yardımları yine katliamın sorumlusu olan İslâm düşmanı Myanmar hükümetine teslim etmesi akıllara durgunluk verdi.

Türkiye, dünyanın gözü önünde katil Myanmar hükümeti tarafından zulme uğrayan Arakanlı Müslümanlara yapılanlara sessiz kalmadı. Katliamı durdurmak için ilk andan itibaren Türkiye merkezli birçok sivil toplum kuruluşu seferber oldu. Bölgedeki insani kriz büyürken Myanmar hükümeti, Arakan’ın kuzeyindeki bölgelerde BM ve diğer uluslararası yardım kuruluşlarının faaliyet göstermesine izin vermiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, son olarak Myanmar lideri San Su Çin ile görüşmesinin ardından bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak TİKA’nın girmesine izin verilmişti. Görüşmede Erdoğan, Türkiye’nin terörü de, masum sivilleri hedef alan operasyonları da kınadığını söylemiş, yaşananların ciddi bir insani krize dönüşmesinin endişe ve infiale neden olduğuna dikkati çekmişti.

GAZZE YARDIMLARI DA SİYONİSTLERE TESLİM EDİLİYOR

2010 yılında İsrail’in yaptığı Mavi Marmara katliamının ardından, Gazze’ye gönderilen ilk yardım gemisi Lady Leyla - İyilik Gemisi olmuştu. 2016 yılından bugüne birkaç kez gönderilen yardımlar, TİKA ve Kızılay koordinesinde Aşdod limanına teslim edilmiş, Siyonist İsrailli yetkililerden alınan onayın ardından kara yoluyla Gazze’ye ulaştırılmıştı.

İLK YARDIMLAR HÜKÜMETE VERİLDİ…

Bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak TİKA’nın girmesine izin verildiği haberlerinin ardından dün bölgeye ilk kez ulaşan yardımların Rakhayn eyaleti hükümet konağında düzenlenen törenle zalim Myanmar hükümeti yetkililerine teslim edildi. Myanmarlı yetkililerin yardımları Arakanlı Müslümanlara ulaştırıp ulaştırmayacağı konusu bir muamma olarak ortada duruyor.

Yardım malzemeleri, bin tonluk yardım pirinç, kurutulmuş balık ve giyim malzemelerinden oluşuyor.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise, yardımların Arakanlı Müslümanları katleden Myanmar ordusuna ait askeri helikopterlerle (!) gereken noktalara ulaştırılacağını kaydetti.

2 TEKNE ALABORA OLDU: 11 ÖLÜ

Myanmar’ın Arakan eyaletinde ordu ve Budist milliyetçilerin saldırılarından kaçan Arakanlı Müslümanları taşıyan iki teknenin alabora olması sonucu ölen biri bebek, 11 kişinin cesedine ulaşıldı. Bangladeş sınırındaki Naf Nehri’ni geçmeye çalışan Arakanlı Müslümanların bindiği iki teknenin sabah saatlerinde alabora olduğunu belirtti. Yaşamını yitiren 18 aylık bir bebeğin cansız bedeninin Shamlapur bölgesinde Bengal Körfezi kıyısında polisler tarafından bulunduğunu kaydetti.

EtiketlerArakan Myanmar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • gggg - 08 Eylül 2017 Cuma 17:35
    Herhalde uyuyorlar sanirim :)
İSTANBUL ⇓
İmsak 06:00
Güneş 07:27
Öğle 12:55
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:30
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7779     EURO 4.3970     IMKB 109351     ALTIN 155,006    
11°İSTANBUL