BEL FITIĞINI 15 DK\'DA TEDAVİ

Dr. Kasım Sezen, \"Kuyruk sokumundan özel bir iğneyle girerek, bir takım manipülasyonlardan sonra fıtığın dibine, bölgedeki fıtığı kurutucu ve ödemi ortadan kaldırıcı ilaç zerkediyoruz.

16 Nisan 2008 Çarşamba 06:05 < YAŞAM & SAĞLIK
MALTEPE FİZİK TEDAVİ MERKEZİ BAŞHEKİMİ FTR UZMANI DR. KASIM SEZEN:
Kronikleşen bel fıtığı hastalıklarında kendisine özel alternatif tedavi yöntemi uygulayan Başhekim Dr. Kasım Sezen, \"Kuyruk sokumundan özel bir iğneyle girerek, bir takım manipülasyonlardan sonra fıtığın dibine, bölgedeki fıtığı kurutucu ve ödemi ortadan kaldırıcı ilaç zerkediyoruz. Tedavideki başarı oranı yüzde 70” diye konuştu.

Ebubekir Gülüm
Kronikleşen ve bütün tedavi yöntemleri uygulanmasına rağmen olumlu sonuç alınamayan bel fıtıkları, Ankara’daki Maltepe Fizik Tedavi Merkezi’nde Türkiye’deki çok az sayıda doktorun uygulayabildiği alternatif bir yöntemle 15 dakikada tedavi ediliyor. Yöntemi bizzat kendisi uygulayan Maltepe Fizik Tedavi Merkezi Başhekimi Dr. Kasım Sezen, \"Bu yöntem, hastalarımızın ortalama yüzde 70’inde başarıya ulaşıyor. En önemlisi, sadece 15 dakika içinde; bütün ağrı ve sızıları ortadan kaldırarak hastanın gündelik hayatına rahatlıkla devam etmesini sağlıyoruz”diye konuştu.
Dr. Kasım Sezen, bel fıtığının nedenlerini, tedavi yöntemlerini ve özellikle kendisinin uyguladığı alternatif tedavi yöntemini gazetemize anlattı. Omurgaların arasında bulunan disklerin aşırı zorlanma sonucu yıpranarak zayıf bulduğu bir noktadan dışarıya doğru kabarması ve ileri dönemlerde içindeki diskin duvarını yırtarak dışarıya çıkması sonucu bel fıtığı oluştuğunu vurgulayan Sezen, sıkışan yapıya göre ayağın ağrıması, başparmağın uyuşması gibi farklı farklı semptomların ortaya çıkabildiğini vurguladı.
Yüzde 90’ı fizik tedavisi ile iyileşiyor
Bel fıtıklarının röntgen, tomografi, MRI tetkikleriyle teşhis edildiğini kaydeden Sezen, teşhis neticesine göre tedaviye başladıklarına dikkat çekti. Hastalığın tedavisine ilişkin bilgi veren Kasım Sezen, Dünya Sağlık Örgütü’nün cerrahi endikasyonun idrar kaçırma, ilerleyici kuvvet kaybı ve dayanılmayacak ağrılarda şartını koyduğunu dile getirdi. Bu cerrahi endikasyonların haricindeki bütün hastaların, fizik tedavi, ilaç tedavisi, akupunktur veyahut kendilerinin uyguladığı bir takım özel yöntemlerle tedavi edildiğine işaret eden Dr. Kasım Sezen, “Bel fıtığında uygulanan 8-10 tane ayrı modalite var, biz bunlara \"medikal tedaviler”diyoruz. Bir hastanın tedavisi fizik tedaviyle sonuç vermezse, mutlaka ameliyat olması gerekiyor diye bir şart yok”diye konuştu.
Bir ay içinde ortaya çıkan bel ağrılarında ve fıtık başlangıçlarında ilaç ve istirahat ile tedavi yoluna gittiklerini vurgulayan Kasım Sezen, \"Bir ayı geçtikten sonra hastalık kronikleşmeye giderse fizik tedavi uyguluyoruz ve fazlasıyla olumlu neticeler alıyoruz”dedi.
Teknolojinin son hızla değişmesiyle fizik tedavi aletlerinin de yenilendiği kaydeden Sezen, “Tedavi sonuçlarına göre, bel fıtıklarında yüzde 90’nın üzerinde fizik tedavi ile iyileşme sözkonusu”diye konuştu.
15 dakikada kesin tedavi
Bizzat kendisinin uyguladığı özel tedavi yöntemi hakkında da bilgi veren Dr. Kasım Sezen, şunları söyledi: 
“Hiyatus Sakralis Enjeksiyon Tekniği’yle kuyruk sokumundan özel bir iğneyle girerek, bir takım manipülasyonlardan sonra fıtığın dibine, bölgedeki fıtığı kurutucu ve ödemi ortadan kaldırıcı ilaç zerkediyoruz. Bu özel teknik, hastaların ortalama yüzde 70’inde başarıya ulaşan, hasta seçimi dikkatli yapıldığında ise başarı oranının daha da artırılabileceği ve sadece 15 dakika içinde bütün ağrı ve sızıları ortadan kaldırarak hastanın gündelik hayatına rahatlıkla devam etmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir”. 
Bu kısa ve acısız uygulamayı özellikle çalışanların tercih ettiğini kaydeden Sezen, “Bazı hastalarda bir kerede sonuç alınamadığı takdirde, en az bir hafta arayla 2 veya 3 seans uygulayarak da netice elde edilebiliyor”diye konuştu.
İlaç tedavisi ve istirahat
Tıbbın sırayla izlediği bir tedavi metodu bulunduğuna işaret eden Kasım Sezen, öncelikle ilaç tedavisi ve istirahatı önerdiklerini, eğer hastalık kronikleşmişse ya da hasta, tedaviye başvurmakta gecikmişse genellikle fizik tedavisi uyguladıklarını dile getirdi. Fizik tedavisini yüksek başarısı ve hiçbir yan etkisi bulunmaması nedeniyle çoğunlukla tercih ettiklerini dile getiren Kasım Sezen, son yıllarda fizik tedavide kullanılan cihazların kalitesi ve çeşitliliğinin arttığını vurguladı.  Bel fıtığında fizik tedavi metodları olumlu sonuç vermediğinde, alternatif yöntemler uyguladıklarına dikkat çeken Kasım Sezen, özellikle manyetikalan tedavisinin belin kendisini toparlamasını hızlandırmasında oldukça etkili olduğunu vurguladı.
_Milli gazete
.103
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Liyattin Yelken - 24 Ocak 2017 Salı 21:52
  Lazerle belfitgi amalyati yardim istiyorum Almanyada
 • Liyattin Yelken - 23 Ocak 2017 Pazartesi 22:46
  Belfitigim numara. 1. Var isminizi duydum. Almanyada lutfen yardimci olun yaygilar04901627359845
 • akif gülle - 08 Haziran 2014 Pazar 20:55
  Uzm. Dr Kasım sezen bana bel fıtığı için kuyruk sokumundan iğne yaptı. Sağlığım cok iyi allaha şikür. Kendisine teşekkür ediyorum.
 • fatih salman - 13 Nisan 2011 Çarşamba 18:44
  450 tl. para verdım kesin iyi olacaksın dediler ama igneden sonra kötü oldum kımse parasını kaptırmasın türkiyede.1. doktarlara inanmıyacaksın .2avukatlara inanmıcaksınız .e.posta fatih_salman18@hotmail.com.tşklr.
 • Ahmet polat - 05 Şubat 2011 Cumartesi 13:41
  ben igne tedavisi oldum 450 tl param gitti kandırmacadan baska birsey degil.kimseye tavsiye etmiyorum.
 • hasibe eser - 27 Kasım 2010 Cumartesi 15:49
  mehmet demirhan beyefendiye tamamen katılıyorum bu polikilinik tamamen yetrsiz hijyen yok ilgisiz bir yer tedavim orda sonuç alamadım kimseye tavsiye etmem
 • Mehmet Demirhan - 21 Temmuz 2010 Çarşamba 03:09
  Ben Kasım Sezen'in FTR kliniğine maalesef 3 hafta devam ettim. Gerek Kasım Sezen'in kendisi, gerekse de masör ve masözleri hizmet sunumu anlamında çok yetersizler. Özel Maltepe FTR Kliniğini bu bağlamda hiç beğenmedim. Ortamı çok kirli, masör ve masözleri laubali, bilgisiz ve yetersiz ayrıca da kliniğin baş hekimi ve de sahibi Kasım Sezen hastalarına çok ilgisiz kalıyor. Bu kliniği hiç kimseye tavsiye etmem. Orada harcadığınız zamana, devletin ve sizin paranıza yazık olur.
İSTANBUL ⇓
İmsak 06:00
Güneş 07:27
Öğle 12:55
İkindi 15:42
Akşam 18:10
Yatsı 19:30
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7779     EURO 4.3970     IMKB 109351     ALTIN 155,006    
11°İSTANBUL